ASISTA


RSS kanál
Nabídka rekvalifikačních kurzůNabídka rekvalifikačních kurzůAktuality a novinky

KALENDÁŘ AKCÍ

Září 2023
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
28 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1

Kliknutím na požadovaný den zobrazíte detail plánovaných akcí.


Diskriminace na trhu práce a co s tím


AKTUALITY


Příprava a realizace genderových auditů
Asista, s.r.o. předkládá projektovou žádost na realizaci genderových auditů pro firmy, školy, obce apod. Realizace je pro tyto instituce zcela ZDARMA. Více na našich kontaktech.…
Projekt E-cesta startuje
1.5.2014 byl zahájen projekt "E-cesta - podpora vzdělávací nabídky pro účastníky dalšího vzdělávání v cestovním ruchu"…
VŘ 03/2012 - Zajištění Informační vzdělávací kampaně a publicity projektu
ASISTA, s.r.o. vyhlašuje Výzvu pro podání nabídek v rámci projektu „Přijedeme za Vámi aneb postupujme odpovědně“ - CZ.1.07/3.1.00/37.0058   Výsledek Výzvy ke stažení zde …

další aktuality

 

STUDIJNÍ ZÓNA

Přihlášení do studijní zóny pro účastníky probíhajících vzdělávacích nebo rekvalifikačních kurzů. Uživatelské jméno je přidělováno Vaším lektorem.

Uživatelské jméno:
Heslo:

Úvodní strana >

Projekt ROVNÁ ŠANCE


Termín realizace: 1.4.2012-31.3.2014

Příjemce a realizátor: ASISTA, s.r.o.

Partneři projektu: Krušnohorské centrum pro rodinu a sociální péči, o.s.,  Oblastní charita Most

Rozpočet projektu: 7 793 983,92,- Kč

Web projektu: "Rovná šance"


Hlavní cíl projektu:

Cílem projektu je informovat a motivovat zaměstnavatele v regionu Mostecka k uplatňování rovných příležitostí (RP) žen a mužů na trhu práce a tak vytvořit podmínky pro spojení pracovního uplatnění a rodinného života žen a mužů z CS. Vzniklé konkrétní příklady moderního přístupu k RP prezentovat širšímu okruhu zaměstnavatelů jako příklady dobré praxe využitelné i po skončení projektu. 

 Dílčí cíle:

1) Realizovat informační kampaň zaměřenou na podporu RP a slaďování rodinného a pracovního života, včetně prezentace přístupů, příkladů dobré praxe a přínosu projektu pro zaměstnavatele. Prostřednictvím kampaně zapojit do projektu min. 40 zaměstnavatelů.

2) Uskutečnit 4 genderové audity u vybraných zaměstnavatelů. Následně proškolit konkrétní zaměstnance a zaměstnankyně (min. 30 osob) z oblasti lidských zdrojů (HR) a provést monitoring změn v přístupu zaměstnavatelů k RP (v případě zájmu se mohou těchto školení zúčastnit i zaměstnavatelé, u kterých neproběhne audit).

3) Na základě jednání se zaměstnavateli oslovených v informační kampani a uskutečněných auditů podpořit vytvoření 16 pracovních míst u vybraných a k danému účelu vhodných zaměstnavatelů. Bude se jednat o pracovní místa na zkrácený úvazek, sdílená pracovní místa, případně pracovní místa umožňující práci z domova na bázi home office.

Poskytnout 40 členkám a členům CS cílenou rekvalifikaci nezbytnou pro konkrétní prac. místo. Může jít jak o místo dotované v rámci projektu, tak o běžné pracovní místo, pro které je daná kvalifikace nezbytná.

 4) Na základě zkušeností a závěrů z genderových auditů vypracovat informační materiály a příručku obsahující doporučení jak správně přistupovat ke genderové problematice na trhu práce. Tuto příručku během projektu rozšířit mezi zaměstnavatele v regionu s možností využití i po skončení projektu 

5) Poskytovat poradenské, advokační a asistenční služby vedoucí ke snižování genderové diskriminace na trhu práce. Jde o pracovně právní a soc. poradenství

 Cílové skupiny: 

A)       Osoby pečující o závislého člena rodiny

B)       Dlouhodobě nezaměstnané ženy

C)       Ženy vracející se po rodičovské dovolené nebo péči o závislého člena rodiny na trh práce

D)       Zaměstnavatelé - zaměstnavatelky  


Úvodní strana | O společnosti | Projekty | Rekvalifikace | Další vzdělávání | Poradenství | Agentura práce | Kontakty