ASISTA


RSS kanál
Nabídka rekvalifikačních kurzůNabídka rekvalifikačních kurzůAktuality a novinky

KALENDÁŘ AKCÍ

Duben 2024
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5

Kliknutím na požadovaný den zobrazíte detail plánovaných akcí.


Diskriminace na trhu práce a co s tím


AKTUALITY


Příprava a realizace genderových auditů
Asista, s.r.o. předkládá projektovou žádost na realizaci genderových auditů pro firmy, školy, obce apod. Realizace je pro tyto instituce zcela ZDARMA. Více na našich kontaktech.…
Projekt E-cesta startuje
1.5.2014 byl zahájen projekt "E-cesta - podpora vzdělávací nabídky pro účastníky dalšího vzdělávání v cestovním ruchu"…
VŘ 03/2012 - Zajištění Informační vzdělávací kampaně a publicity projektu
ASISTA, s.r.o. vyhlašuje Výzvu pro podání nabídek v rámci projektu „Přijedeme za Vámi aneb postupujme odpovědně“ - CZ.1.07/3.1.00/37.0058   Výsledek Výzvy ke stažení zde …

další aktuality

 

STUDIJNÍ ZÓNA

Přihlášení do studijní zóny pro účastníky probíhajících vzdělávacích nebo rekvalifikačních kurzů. Uživatelské jméno je přidělováno Vaším lektorem.

Uživatelské jméno:
Heslo:

Úvodní strana >

Projekt WORKCENTRUM


 

 

 Projekt „Workcentrum – pomoc při uplatnění žena na trhu práce“

registrační číslo CZ.04.1.03/2.2.15.3/0111

realizovaný opatřením 3.2.2. Rovné příležitosti pro ženy a muže na trhu práce

ESF napomáhá rozvoji zaměstnanosti podporou zaměstnatelnosti, podnikatelského ducha, rovných příležitostí a investicemi do lidských zdrojů“.

Projekt byl určen pro ženy uchazečky a zájemkyně o zaměstnání s bydlištěm v okrese Most a Chomutov. Šlo o ženy absolventky, ženy ve věku nad 50 let, ženy vracející se na trh práce, ženy se zdravotním postižením, ženy (i muže) pečující o děti předškolního a školního věku, případně, začínající podnikatelky.

Cílem projektu bylo pomoci ženám při uplatnění se na trhu práce a to prostřednictvím zřízení a fungování 2 WORKCENTER v Mostě a Chomutově. V centrech proběhly rekvalifikační kurzy a byla zde poskytována osobní asistence a poradenství při hledání pracovního uplatnění. Projekt trval 22 měsíců a probíhal od 1. 1. 2007 do 31. 10. 2008.

V průběhu projektu bylo realizováno celkem 15 rekvalifikačních kurzů akreditovaných u MŠMT ČR, dále proběhlo 6 workshopů a jeden závěrečný seminář. Rekvalifikačních kurzů se zúčastnilo celkem 180 osob, z nichž 61 žen našlo pracovní uplatnění během trvání projektu.

Vedle rekvalifikací bylo v rámci projektu poskytováno sociální poradenství ženám, které byly v tíživé sociální a životní situaci. Tuto činnost zajišťovali sociální asistenti a asistentky Oblastní charity Most, kteří tak poskytly 289 konzultací a poradenských kontaktů.

Součástí projektu byla i tzv. doprovodná opatření v podobě hlídání dětí v dětském koutku během výuky a úhrada cestovného během výuky.

Na projektu úzce spolupracovaly Úřady práce v Mostě a v Chomutově. Více informací o projektu, jeho průběhu, výstupech a výsledcích včetně popisu zkušeností z oblasti zaměstnávání žen se můžete dočíst zde.

Přehled realizovaných kurzů

Obsluha osobního počítače 8x

Písař(ka) 4x

Dispečer(ka) logistiky 2x

Obchodní asistent(ka) podnikatele 1x

Realizátorem projektu byla vzdělávací společnost ASISTA, s. r. o. www.asista.cz

Partneři projektu:

Krušnohorské centrum pro rodinu a sociální péči, o. s. www.kcr-most.cz

Oblastní charita Most www.charitamost.cz
Úvodní strana | O společnosti | Projekty | Rekvalifikace | Další vzdělávání | Poradenství | Agentura práce | Kontakty